כמה מילים עליי

אודות

עורך דין תומר שורץ
משרד בוטיק למשפט פלילי

מי אני ולמה אני?

עו"ד תומר שורץ נשוי ואב לשלושה, קצין במילואים וכותב סיפורים, מתגורר במושב שדמות דבורה, בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ועורך דין מאז שנת 2003.

את דרכו המקצועית החל בשנת 2002 בהתמחות בפרקליטות. עם הסמכתו כעורך דין, שירת במשך שנתיים כתובע משטרתי בלשכת התביעות בנצרת ולאחר מכן המשיך את עבודתו בפרקליטות מחוז הצפון וזאת עד לפרישתו משורות הפרקליטות בשנת 2012, כשמאז הוא משמש סנגור פרטי. בשנות עבודתו בפרקליטות עבר עו"ד שורץ הכשרות רבות, היה חבר בוועדות מקצועיות והתמחה בפענוח עבירות פשיעה חמורה ובליווי תיקי חקירה רגישים ומורכבים. כן עמד בראש תחום המאבק בעבירות הרכוש והפשיעה החקלאית והיה אחראי על שינוי המדיניות והתפיסה המשפטית המלווה גם כיום ובמשך שנים ארוכות את מרבית חקלאי האזור.

עו"ד שורץ הוא משפטן יצירתי, מסור, נחוש הבקיא במשפט הפלילי, ובעבודתו מביא בדרך כלל להשגת תוצאה הטובה והמיוחלת עבור לקוחותיו.

במרוצת השנים השיג עו"ד שורץ שורת הישגים הן כתובע והן כסניגור. כתובע, הוא היה אחד משני הפרקליטים שניהלו את תיק רצח הנערה דנה בנט ז"ל. כסניגור, הוא הביא לזיכוי נאשם בבית המשפט העליון, לאחר שהורשע בבית המשפט המחוזי בהריגה במהלך "מרוץ מכוניות" פיראטי; הוא זכה להביא לביטול מספר כתבי אישום שהוגשו במקרי איומים, תוך קבלת טענה עקרונית של הגנה מן הצדק; הוא הצליח לקבל החלטה דרמטית של בית המשפט המונעת מהתביעה להעיד מומחה מטעמה, לאחר שהסתבר כי התביעה השמידה דגימות; הוא שכנע את בית המשפט המחוזי לקבוע כי בקשות להחזרת תפוסים ניתן להגיש לכל בית משפט בארץ, ללא מגבלת סמכות מקומית.

עו"ד שורץ מנצל לטובת לקוחותיו את הידע הנרחב שרכש, תוך שאינו מהסס לעשות שימוש בהליכים בלתי שגרתיים, כגון שימוש בחוק חופש המידע ובפניה לגורמים שונים, דוגמת היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה, נציב תלונות הציבור על מערך התביעה ועוד.

אין ספק כי הכרת המערכת מבפנים, דרכי עבודתה, חוזקותיה ובעיקר חולשותיה – מקנים לעו"ד שורץ יתרון משמעותי בייצוג מיטבי של לקוחותיו.

בין לקוחותיו בשנים האחרונות נמנים אנשי ציבור, בכירים בחברות, גורמי אכיפת החוק, מוסדות, חברות וארגונים, אנשי תעשיה, ושאר אזרחים מן השורה שיצאו לרגע מן השורה.

ככל שחולפות השנים, מתרבים עורכי הדין והמשפט הפלילי הולך ומתפרש למקומות רחבים יותר ויותר. בעידן הנוכחי ישנם ארועים רבים שמקבלים גוון פלילי מוקדם מהצפוי ולכן מומלץ להיוועץ בשרותיו של עורך דין מתחום זה.

עורך דין תומר שוורץ משרד בוטיק למשפט פלילי

מדוע לבחור בי

אני מאמין גדול במקצועיות ובחריצות. אם תבקשו שאערוך לכם חוזה להשכרת דירה – אסרב בנימוס. אינני "עורך דין שמטפל בהכול", אלא עורך דין שמתמחה במשפט הפלילי בלבד. מאז שאני זוכר את עצמי אני נושם את התחום הפלילי.


אפילו בזמן לימודי המשפטים באוניברסיטה – עדיין במאה הקודמת – עבדתי כמאבטח במשמר בתי המשפט רק בשביל "לגנוב פה ושם" צפייה בעוד דיון פלילי באולם הגדול של הנשיא לינדשטראוס בבית המשפט המחוזי הישן בחיפה.


ומאז חלפו כבר כמעט שני עשורים, במהלכם לא הפסקתי לקרוא, ללמוד ולהסתקרן מהתפתחות המשפט הפלילי, ומהשינויים שהעולם המגוון הזה מזמן לנו.


אני יודע – כי אני חווה את זה יום יום – שהטיפול המשפטי כרוך בתמיכה לה זקוקים הלקוח ובני משפחתו. כשהם מרגישים שעורך הדין שלהם מוביל אותם לחוף מבטחים ביד בוטחת, במסירות ובמקצועיות – הם יכולים לחזור לחיים עצמם.


שפר עליי גורלי שהמקצוע שלי משלב נושאים מרתקים, רגעי מתח, הזדמנות לעזור לאנשים, למידת נושאים חדשים, לוח זמנים קצבי ובלתי צפוי ותזוזה מתמדת.


זה לא מקרי שרוב לקוחותיי הם דווקא אלו שחווים לראשונה את ההליך הפלילי. הדבר החשוב להם – שמם הטוב, הוא גם הדבר החשוב לי. ככל שהעננה המרחפת מעליהם תוסר מהר יותר – כך אדע ששמי הטוב ימשיך לצעוד לפניי.


אני אוחז בהגה ההגנה על חייך בבטחון ובחרדת קודש. לא סתם אומרים על המשפט הפלילי כי מדובר בדיני נפשות. תחושת שליחות מלווה אותי במקרים רבים ויש לי מחויבות עמוקה לחלץ אותך מהמקום האפל אליו נקלעת.